Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda :: O NAS
Ukrainian German Russian English Polish

AKTUALNE OFERTY

O NAS

Sanatorium usytuowane jest w centrum Krynicy-Zdroju, przepięknym uzdrowisku słynącym z niepowtarzalnych walorów klimatycznych, leczniczych i turystycznych. Czekają tu na Państwa unikalne w skali światowej źródła wód mineralnych, górskie powietrze oraz niezliczone bogactwo atrakcji.

Pobyt w sanatorium to idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawy stanu zdrowia, zmiany otoczenia i wypoczynku. Terapia ruchowa, zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych i nowoczesny sprzęt składają się na skuteczną terapię uzdrowiskową, dzięki której Kuracjusze odczuwają znaczną ulgę w dolegliwościach i poprawę sił witalnych.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda posiada wieloletnie doświadczenie w lecznictwie uzdrowiskowym, a jego niezmienną misją pozostaje przywracanie sprawności fizycznej i dobrego samapoczucia Gości. W kameralnym sanatorium można doświadczyć prawdziwie rodzinnej atmosfery, przyjazny personel służy pomocą i uśmiechem. Połączenie wspaniałej przyrody, wyśmienitego jedzenia, specjalistycznych zabiegów leczniczych z licznymi atrakcjami Krynicy-Zdrój pozwoli Państwu odzyskać zdrowie, humor i energię.

 

Zapraszamy przez cały rok na różnorodne formy pobytu:

 • 3-tygodniowe turnusy sanatoryjne refundowane częściowo przez Narodowy Fundusz Zdrowia
 • 2-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne dofinansowane częściowo przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 • 2-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne prywatne
 • Tygodniowe wczasy zdrowotne prywatne
 • Tygodniowe pobyty wypoczynkowe
 • Pojedyncze noclegi z wyżywieniem

 

 

 
 

 

 

Lokalizacja 

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda usytuowane jest w Krynicy-Zdroju, jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Polski Południowej. Obiekt oddalony jest niespełna 1km od słynnego krynickiego deptaku z Pijalnią Główną oraz 500 metrów od dwóch krynickich zielonych parków. Położenie sanatorium w niewielkiej odległości od centrum mobilizuje do codziennych spacerów i zwiedzania przepięknych zakątków Krynicy-Zdrój. Do najbliższych atrakcji należą stacja narciarska, kryte lodowisko, kino 3D, dolna stacja kolejki na Górę Parkową, czy też znane lokale z dancingowe.

 

 

Obiekt i pokoje

Położenie sanatorium na płaskim terenie sprawia, że poruszanie się w pobliżu budynku nie sprawia problemów nawet osobom z dysfunkcjami narządu ruchu. Dodatkowo na zewnątrz znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych, umożliwiający wjazd do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Czteropiętrowy budynek posiada windę
Goście mają możliwość korzystania ze stanowiska komputerowego, piłkarzyków, kijków do Nordic Walking oraz gier karcianych i planszowych. Na terenie obiektu znajduje się świetlica.
Sanatorium nie przymuje zwierząt. Obiekt nie dysponuje parkingiem.

Góra

 

Sanatorium Zgoda do dyspozycji Gości oddaje 80 miejsc noclegowych w 42 przytulnych pokojach. Początkiem 2019 roku przeprowadzony został remont 2 pięter budynku. Pokoje stwarzają odpowiednie warunki zarówno do wypoczynku jak i regeneracji sił. Wnętrza utrzymano w ciepłych barwach i estetycznie urządzono. Istnieje możliwość wyboru lokum o różnej wielkości i układzie - w zależności czy podróżują Państwo w pojedynkę, w parze, czy też z rodziną. W obiekcie znajdują się pokoje 1os z łazienką, 2os z łazienką , 3os z łazienką oraz studia 2+1 ze wspólną łazienką. Część pokoi jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie osób niepełnoprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich (3 studia 2+1). Pokoje posiadają oddzielne łóżka, które mogą zostać złączone na życzenie. Podstawowe wyposażenie każdego pokoju zawiera telewizor z płaskim ekranem, telefon, czajnik elektryczny i ręczniki. Dodatkowo sanatorium oferuje bezpłatny Internet WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Większość pokoi posiada dostęp do balkonu. Łazienki wyposażone są w kabinę prysznicową, toaletę i umywalkę. W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 12:00 i kończy o godz. 12:00.

 

Gastronomia 

W jadalni serwowane są smaczne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej, wykonywane ze świeżych produktów. Personel zapewnia również dania dla osób ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi. Istnieje możliwość korzystania z diet cukrzycowej, wątrobowej, lekkostrawnej i normalnej. Dieta bezglutenowa i inne nietypowe diety dostępne są za dopłatą 10zł/osoba/doba, po uzgodnieniu z dietetykiem. Dietę bezglutenową należy zgłosić przed przyjazdem do sanatorium. Posiłki odbywają się o regularnych porach, zaś porcje serwowane są do stolików.Góra

 

Baza zabiegowa 

Obiekt posiada własną bazę zabiegową, salę gimnastyczną z elementami siłowni, a także gabinet masażu. W sanatorium stosowana jest komplementarna terapia uzdrowiskowa, polegająca na łączeniu różnych technik leczniczych. Dzięki tej metodzie, zastosowane leczenie ma długofalowe, dobroczynne działanie na organizm. W terapii wykorzystywany jest zarówno nowoczesny sprzęt jak i naturalne bogactwa uzdrowiskowe.

Kuracjusze mogą korzystać z szerokiego wachlarzu zabiegów borowinowych, wodoleczniczych, światłoleczniczych, elektroleczniczych, z inhalacji, gimnastyki indywidualnej i grupowej, a także poddawać się leczniczym masażom manualnym i mechanicznym. Zabiegi lecznicze oraz gimnastyka zlecone uprzednio przez lekarza, odbywają się pod opieką fizjoterapeutów.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda prowadzi leczenie osób ze schorzeniami narządu ruchu, narządu wzroku, ze schorzeniami kręgosłupa, ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami dermatologicznymi, neurologicznymi, reumatycznymi, kobiecymi, z przewlekłym zapaleniem trzustki i wątroby, z cukrzycą, padaczką, alergią, wadami postawy.

 

Opieka medyczna

W trosce o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo, zapewniamy Gościom całodobową opiekę pielęgniarską oraz doraźną opiekę lekarską. Zabiegi, poprzedzone wizytą lekarską wykonywane są pod czujnym okiem fizjoterapeutów. Góra

 

 

Atrakcje dla gości

Pobyt w sanatorium przynosi dwojakie korzyści. Z jednej terapia uzdrowiskowa i rehabilitacja pozytywnie wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia, sprawności i samopoczucia. Z drugiej zaś strony pobyt w sanatorium może stać się atrakcyjną formą wypoczynku i rozrywki.

W Sanatorium Zgoda organizowane są integracyjne wieczorki taneczne z poczęstunkiem.

Ponadto zachęcamy naszych Gości do korzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych zaprzyjaźnioneg biura turystycznego. Krynica-Zdrój jest świetną bazą wypadową do pięknych zakątków południowej Polski a także Węgier, Słowacji czy Ukrainy. Zakupu wycieczek można dokonywać bezpośrednio w sanatorium.

 

Krynica-Zdrój o każdej porze roku obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Latem warto odkrywać piękno i róznordność lokalnej przyrody podczas pieszych i rowerowych wycieczek. Dla spragnionych emocji przygotowano liczne atrakcje jak park linowy, spływy kajakowe i pontonowe, sankostradę, rozgrywki golfowe, lodowisko i inne. W porze zimowej wiele wrażeń dostarczają stacje narciarskie oraz trasy do narciarstwa biegowego. Interesującą propozycją są również psie zaprzęgi, skutery śnieżne czy kuligi.

 

W przypadku pobytów grupowych służymy pomocą w zaplanowaniu programu animacyjnego, który umili Gościom czas spędzony w sanatorium. Przy większej grupie osób możemy zaproponować takie atrakcje jak:

 • Wieczorki taneczne na terenie sanatorium ze słodkim poczęstunkiem
 • Ogniska góralskie z pieczeniem kiełbasek
 • Spacer po Krynicy Zdroju w towarzystwie przewodnika turystycznego
 • Piesze wycieczki na Górę Parkową
 • Nauka technik Nordic Walking w pobliskim parku
 • Warsztaty florystyczne
 • Warsztaty decoupage
 • i inne

Góra

 

 


Aktualne wpisy do rejestru:

Numer wpisu Wojewody Małopolskiego do rejestru organizatorów
OR/12/0001/19 ważny do 01.02.2022

Numer wpisu Wojewody Małopolskiego do rejestru ośrodków
OD/12/0009/18 ważny do 09.08.2021